SPRZĘT FOTO-WIDEO | JAK ROBIĆ ZDJĘCIA ? | EDYCJA ZDJĘĆ

DARMOWE LEKCJE FOTOGRAFOWANIA i EDYCJI ZDJĘĆ


Krótkie, darmowe poradniki dostępne dla wszystkich osób odwiedzających naszą stroną. Jak wielu z Was wie, przygotowaliśmy kilkaset filmów, które dostępne są na naszym kanale YouTube, którego subskrybcję bardzo polecamy. Jednak otrzymaliśmy od Was wiele sygnałów, że odnalezienie niektórych podpowiedzi na YT jest bardzo czasochłonne i trudne. Dlatego tutaj znajdziecie najciekawsze naszym zdaniem poradniki o fotografowaniu, filmowaniu i postprodukcji z naszego kanału.


PODSTAWY LIGHTROOMA


IMPORT ZDJĘĆ DO LR


W tym poradniku dowiecie się w jaki sposób możecie zaimportować Wasze zdjęcia do Lightrooma.

FILTR GRADIENTOWY W LR


Kolejne narzędzie LR, które pozwala na lokalne korekty. Tematem tego poradnika jest filtr gradientowy, którego bardzo często używamy do korekty nieba lub dołu kadru.

FILTR KOŁOWY W LR


Jednym z narzędzi do edycji zdjęć w LR jest filtr kołowy (RADIAL FILTER). W tym poradniku zobaczycie jak możecie go stosować podczas edycji.

PĘDZEL KORYGUJĄCY W LR


Poradnik, w którym przestawiam jak działa pędzel korygujący w LR. Narzędzie bardzo dające ogromne możliwości, szczególnie po aktualizacji LR w 2019 roku.

EKSPORT ZDJĘĆ Z LR


Każde zdjęcie, które edytowaliśmy w Lightroomie, zanim zostanie opublikowane lub wydrukowane, powinniśmy wyeksportować. W tym poradniku dowiecie się jak to robić.

ZARZĄDZANIE KATALOGIEM LR


Katalog Lightrooma wymaga specjalnego traktowania. Nie możemy wprowadzać zmian w katalogu LR i na dysku, bez negatywnych konsekwencji. Tutaj dowiesz się jak dbać o katalog w LR.


PORADY FOTOGRAFICZNE


PHOTOPILLS - PLANOWANIE


Każdy plener możemy zaplanować, żeby zwiększyć swoją szansę na dobre zdjęcie. Warto przy planowaniu skorzystać z aplikacji PhotoPills, tak jak w tym poradniku.

FOTOGRAFOWANIE PERSEID


W tym poradniku znajdziecie kilka wskazówek, dzięki którym dowiecie się w jaki sposób poprawnie fotografować perseidy, czyli rój, który zawsze wywołuje spore poruszenie.

PANORAMA Z TILT-SHIFT


Wiecie, że zdjęcie Panoramiczne możemy wykonać obiektywem tilt-shif ? W tym poradniku wykonamy panoramę złożoną z 7 zdjęć, zrobionych obiektywem Canon TS-E 24mm f/3.5L.


NIE BÓJ SIĘ PHOTOSHOPA


USUWANIE LUDZI


Często fotogradfując w zatłoczonych miejscach, w naszych kadrach pojawia się mnóstwo ludzi. W tym poradniku, dowiecie się, jak można usunąć turystów za pomocą Photoshopa.

WARSTWY I MASKI


Photoshop pozwala na bardzo zaawansowaną edycję dzięki wykorzystaniu WARSTW i MASEK. Zrozumienie ich działania to podstawa pracy w PS. W tym poradniku znajdziesz podstawy pracy z warstwami i maskami.

W-WY KORYGUJĄCE


Photoshop pozwala korzystanie z tzw. WARSTW KORYGUJĄCYCH, które dają mnóstwo nowych możliwości. Dowiedz się jak ich używać, a Twoje zdjęcia nabiorą dodatkowe wymiaru.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *