SPRZĘT FOTO-WIDEO | JAK ROBIĆ ZDJĘCIA ? | EDYCJA ZDJĘĆ

Poradniki Poland in the Lens

O poradnikach


Poradniki Poland in the Lens to materiały wideo poświęcone sprzętowi fotograficznemu, wykonywaniu zdjęć oraz ich edycji w studio. Jeżeli szukasz porad związanych z fotografią, to znajdziesz je na tej stronie.

Poradniki przygotowujemy od 2016 roku, stale rozszerzając ich zakres tematyczny i uzupełniając wiedzą, którą bez przerwy doskonalimy. Wiedzę zebraną w naszych poradnikach kierujemy do osób początkujących i bardziej zaawansowanych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wiedzę zebraną w naszych poradnikach kierujemy do osób początkujących i bardziej zaawansowanych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Materiały darmowe znajdują się również na naszym kanale YouTube, jednak tutaj, zostały one opisane, dzięki czemu łatwiej będzie Ci odnaleźć zagadnienia, które Cię interesują.

Zapraszamy do oglądania naszych materiałów

Marcin i Tomek, Poland in the Lens

 
INFORMACJE O PORADNIKACH

CZĘSTE PYTANIA I ODPOWIEDZI

DLA KOGO SĄ PORADNIKI ?

Nasze poradniki skierowane są zarówno do początkujących, jak i bardziej zaawansowanych fotografów. Ponieważ prowadzimy Cię krok po kroku przez proces wykonania lub edycji zdjęcia, nie powinieneś mieć żadnych problemów, żeby zrozumieć zagadnienia, które pokazujemy i wyjaśniamy.

W JAKIM JĘZYKU DOSTĘPNE SĄ PORADNIKI ?

Poradniki przygotowane zostały w całości w języku polskim. Programy wykorzystywane w poradnikach to przede wszystkim – Lightroom Classic CC i Photoshop CC. Czasami wykorzystujemy dodatkowe programy lub wtyczki, takie jak np. NIK Collection, Luminar, czy Alien Skin Exposure.

JAKICH PROGRAMÓW POTRZEBUJĘ ?

W poradnikach korzystamy przede wszystkim z Adobe Lightroom Classic CC (nie mylić z Adobe Lightroom CC) oraz Adobe Photoshop CC. Jeżeli chcesz skorzystać z plików źródłowych dołączonych do niektórych poradników, musisz mieć te programy zainstalowane na swoim komputerze. Możesz pobrać ich wersję 30-sto dniową ze strony Adobe.
Jeśli do edycji wykorzystujemy dodatkowe programy lub wtyczki, takie jak np. NIK Collection, Luminar, Alien Skin Exposure czy inne, informacja taka jest zawarta w opisie poradnika.

CZY PORADNIKI ZAWIERAJĄ PLIKI ŹRÓDŁOWE ?

Wraz z poradnikami PREMIUM otrzymujesz od nas katalog Lightroom, surowe pliki RAW wykorzystywane do edycji w Lightroomie oraz plik psd, który zawiera wszystkie warstwy edycji w Photoshopie.

CZY MOGĘ OGLĄDAĆ PORADNIKI OFF-LINE ?

Nie. Poradniki dostępne są wyłącznie w wersji on-line, która pozwala Ci oglądać je w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu i w dowolnym czasie.

CZY MUSZĘ KORZYSTAĆ Z LR CLASSIC CC ?

Nie. Jeśli nie masz Lightrooma Classic CC, to możesz utworzyć katalog w innej wersji LR, ale musi ona obsługiwać pliki RAW z Canona 5d mark IV lub Canona EOS R.

CZY MOGĘ POBRAĆ PLIKI WIDEO ?

Wszystkie poradniki dostępne są w wersji on-line. Dzięki temu możesz mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu. Możesz natomiast pobrać pliki źródłowe będące integralną częścią poradników.

JAK OGLĄDAĆ PORADNIK ?

Ponieważ poradniki dostępne są w wersji on-line, potrzebujesz jedynie przeglądarki internetowej do ich oglądania. Jeśli moduły wideo się nie wyświetlają, sprawdź czy nie wyłączyłeś w przeglądarce możliwości odtwarzania klipów wideo.

CZY MUSZĘ OGLĄDAĆ MODUŁY PO KOLEI ?

Tak. Poradniki zostały podzielone na moduły, których kolejność nie jest przypadkowa. Żeby zrozumieć cały proces, a przede wszystkim realizować go wspólnie z prowadzącym w oparciu o pliki źródłowe, konieczne jest oglądanie modułów w kolejności od pierwszego do ostatniego.

CZY MOGĘ PUBLIKOWAĆ ZDJĘCIA Z PORADNIKA ?

Nie. Wszystkie materiały wideo, muzyka oraz pliki źródłowe są własnością Poland in the Lens. Zawsze szanujemy innych twórców i ich ciężką pracę, dlatego nam również zależy, żebyś Ty uszanował naszą własność intelektualną.

Z JAKIEGO APARATU SĄ PLIKI RAW ?

Zdjęcia wykonane zostały aparatem Canon EOS 5D mark IV lub Canon EOS R.

CZY MUSZĘ KORZYSTAĆ Z PHOTOSHOPA CC ?

Nie. Plik PSD dołączony do poradników możesz otworzyć w wersji CS6 Photoshopa (wersja pudełkowa).

ZAWARTOŚĆ PORADNIKÓW


Nasze darmowe poradniki to materiały wideo nagrane w terenie, podczas wyjazdów fotograficznych lub w studio podczas pracy nad zdjęciami. Skupiamy się w nich na prostych technikach i poradach mogących wam pomóc w codziennym fotografowaniu.

Poradniki płatne stanowią kombinację wielu elementów i połączonych materiałów nagranych zarówno w studio jak i plenerze, który bardzo często jest istotnym etapem powstawania zdjęcia. Dodatkowo w materiałach PREMIUM znajdziesz pliki RAW, katalog Lightroom oraz plik PSD ze wszystkimi krokami edycji zdjęcia w Photoshopie. W niektórych poradnikach znajdują się również materiały z naszej pracy podczas nagrywania, tzw. Behind The Scene. 

PLIK PSD ZE WSZYSTKIMI WARSTWAMI

DOSTĘP ON-LINE 24/7

DOSTĘP DO GRUPY NA FACEBOOKU

KATALOG LIGHTROOM Z PLIKAMI RAW

Zespół Poland In The Lens


Marcin Pietraszko

Marcin Pietraszko

Fotograf krajobrazu | Założyciel Poland in the Lens

Fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził między innymi Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile.

Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów – #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie.

Blisko współpracuje z markami Canon, Genesis Gear oraz Haida. Fotografuje aparatem Canon 5d mark IV. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, mieszka w Warszawie.


Tomasz Woźniak

Tomasz Woźniak

Fotograf krajobrazu | Partner Poland in the Lens

Podróżnik i fotograf. Każdą wolną chwilę poświęca podróżom i doskonaleniu swojego warsztaty fotograficznego. Nie ma dla niego granic jeśli chodzi o podróżowanie po świecie a z aparatem odwiedził już większą część Europy. W USA odwiedził takie miejsca jak Alaska, Arizona czy Kalifornia. Rosję poznał od strony Kamczatki i zimowego Bajkału. Na liście nie mogło zabraknąć takich krajów jak Nepal, Namibia, Islandia i Wyspy Owcze.

Dołączył do projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów #fotozakreceni w ramach którego dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na co dzień fotografuje aparatami marki Canon. Ukończył studia na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuje jako Architekt IT w nordyckiej grupie bankowej działającej na terenie Europy Północnej.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *