FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU

ŁĄCZENIE I EDYCJA ZDJĘĆ PANORAMICZNYCH

Witaj !


Zapraszamy Cię do zakupu poradnika i rozwoju swoich umiejętności fotografowania i edycji zdjęć z Poland in the Lens.

Poradnik Łączenie i edycja zdjęć panoramicznych to kolejny z poradników w serii Fotografia krajobrazu, którą przygotowujemy w ramach projektu Poland in the Lens. W poradniku znajdziesz ponad 2 godziny materiału wideo, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez pełny proces połączenie pojedynczych ekspozycji w panoramę w Lightroomie i Photoshopie. Dodatkowo wyjaśnimy szczegółowo czym są i jak tworzyć maski jasności (luminosity masks) oraz pokażemy Ci szereg technik prowadzących do uzyskania ostatecznego kadru.

Materiał, który od nas otrzymasz po zakupie poradnika, to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, wskazówki i  techniki, dzięki którym będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności. Pamiętaj jednak, że żaden kurs nie zastąpi ćwiczeń i praktyki.

Poradnik Łączenie i edycja zdjęć panoramicznych, to nie tylko mnóstwo wiedzy, ale również przepiękny widok masywu Los Cueronos w Patagonii, którą odwiedziliśmy w 2018 roku.

Zapraszamy do zakupu poradnika

Poland in the Lens

0
MODUŁY PORADNIKA
0
MODUŁY UZUPEŁNIAJĄCE
0
MINUT WIDEO
WIELE KADRÓW - JEDEN PIĘKNY WIDOK

NAUCZ SIĘ ROBIĆ, ŁĄCZYĆ I EDYTOWAĆ ZDJĘCIA PANORAMICZNE


NAJCZĘSTSZE PYTANIA


WSZYSTKIE INFORMACJE O NASZYCH PORADNIKACH ZNAJDZIESZ TUTAJ

POKAŻ INFORMACJE

CO OTRZYMUJESZ Z PORADNIKIEM ?


PLIK PSD ZE WSZYSTKIMI WARSTWAMI

DOSTĘP ON-LINE 24/7

DOSTĘP DO GRUPY NA FACEBOOKU

KATALOG LIGHTROOM Z PLIKAMI RAW

MODUŁY PORADNIKA


MODUŁ 1: Wprowadzenie

W tym module znajdziesz wskazówki dotyczące wykonywania zdjęć panoramicznych. Dowiesz się jak ustawić aparat, dlaczego potrzebny jest statyw, czy ostrzyć w trybie auto fokus, czy ręcznie oraz dlaczego ustawiać ekspozycję manualnie.

MODUŁ 2: Panorama w Lightroomie

W tym module zobaczysz w jaki sposób utworzyć panoramę z dziewięciu różnych ekspozycji oraz czym różni się panorama od jednej ekspozycji wykonanej obiektywem szerokokątnym. Pokażemy też jak wstępnie wywołać panoramę w samym Lightroomie.

MODUŁ 3: Panorama w Photoshopie

Z tego modułu nauczysz się dwóch różnych sposobów tworzenia panoramy w Photoshopie, a także zrozumiesz na czym polega różnica między tymi metodami. Poza tym pokażemy Ci jak wstępnie wywołać panoramę w filtrze Adobe Camera RAW .

MODUŁ 4: Edycja panoramy w Photoshopie

Tutaj prezentujemy finalną edycję zdjęcia. Pokażemy detale związane z tworzeniem luminosity mask, bardzo zaawansowane maski, narzędzia do klonowania i transformacji, warstwy dodge&burn i inne zaawansowane techniki edycji.


MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

Tutaj znajdziesz dodatkowe filmy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia poruszane w poradniku. Dołączone filmy są fragmentami tutoriali dostępnych na naszym kanale YouTube, dzięki czemu nie musisz samodzielnie szukać tych filmów wśród kilkuset innych, które są dostępne na naszym kanale. Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału YouTube, gdzie co tydzień znajdziesz nowe darmowe materiały wideo.

Dodge&Burn z maskami jasności w panelu TKActions

Moduł przedstawia sposób tworzenia masek jasności z panelem TKActions oraz połączenie tych masek z techniką dodge&burn do selektywnego uzyskania uzyskania głębi na zdjęciu. Darmową wersję panelu TKActions do tworzenia masek jasności możesz pobrać TUTAJ.

WIELE KADRÓW - JEDNE PIĘKNY WIDOK

NAUCZ SIĘ ROBIĆ, ŁĄCZYĆ I EDYTOWAĆ ZDJĘCIA PANORAMICZNEMarcin Pietraszko

Marcin Pietraszko

Fotograf krajobrazu | Założyciel Poland in the Lens

Fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził między innymi Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile.

Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów – #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie.

Blisko współpracuje z markami Canon, Genesis Gear oraz Haida. Fotografuje aparatem Canon 5d mark IV. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, mieszka w Warszawie.


Tomasz Woźniak

Tomasz Woźniak

Fotograf krajobrazu | Partner Poland in the Lens

Podróżnik i fotograf. Każdą wolną chwilę poświęca podróżom i doskonaleniu swojego warsztaty fotograficznego. Nie ma dla niego granic jeśli chodzi o podróżowanie po świecie a z aparatem odwiedził już większą część Europy. W USA odwiedził takie miejsca jak Alaska, Arizona czy Kalifornia. Rosję poznał od strony Kamczatki i zimowego Bajkału. Na liście nie mogło zabraknąć takich krajów jak Nepal, Namibia, Islandia i Wyspy Owcze.

Dołączył do projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów #fotozakreceni w ramach którego dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na co dzień fotografuje aparatami marki Canon. Ukończył studia na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuje jako Architekt IT w nordyckiej grupie bankowej działającej na terenie Europy Północnej.


Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *