FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU

ŚWIATŁA WARSZAWY

Witaj !


Zapraszamy Cię do zakupu poradnika i rozwoju swoich umiejętności fotografowania i edycji zdjęć z Poland in the Lens.

Światła Warszawy to pierwszy z poradników w serii Fotografia krajobrazu, którą przygotowujemy w ramach projektu Poland in the Lens. To ponad 150 minut materiału wideo, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez pełny proces wykonania i wywołania zdjęcia krajobrazu miejskiego.

Materiał, który od nas otrzymasz po zakupie poradnika, to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, wskazówki i  techniki, dzięki którym będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności. Pamiętaj jednak, że żaden kurs nie zastąpi ćwiczeń i praktyki.

Światła Warszawy, to poradnik, który pokaże Ci jak wykonać i połączyć kadry, które zostały uchwycone aparatem między złotą i niebieską godziną.

Zapraszamy do zakupu poradnika

Poland in the Lens

0
MODUŁÓW PORADNIKA
0
MODUŁY UZUPEŁNIAJĄCE
0
MINUT WIDEO
WIELE CHWIL - JEDEN KADR

NAUCZ SIĘ ŁĄCZYĆ EKSPOZYCJE
NAJCZĘSTSZE PYTANIA


DLA KOGO JEST TEN PORADNIK ?

Poradnik skierowany jest zarówno do początkujących, jak i średniozaawansowanych fotografów. Ponieważ prowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces, nie powinieneś mieć żadnych problemów, żeby zrozumieć zagadnienia, które pokazujemy i wyjaśniamy.

W JAKIM JĘZYKU JEST PORADNIK ?

Poradnik przygotowany jest w całości w języku polskim. Programy wykorzystywane w poradniku – Lightroom Classic CC i Photshop CC – mają interfejs użytkownika w języku angielskim.

JAKICH PROGRAMÓW POTRZEBUJĘ ?

W tym poradniku korzystamy wyłącznie z Adobe Lightroom Classic CC (nie mylić z Adobe Lightroom CC) oraz Adobe Photoshop CC. Jeżeli chcesz skorzystać z plików źródłowych dołączonych do poradnika, musisz mieć te programy. Możesz pobrać ich wersję 30-sto dniową ze strony Adobe.

CZY PORADNIK ZAWIERA PLIKI ŹRÓDŁOWE ?

Wraz z poradnikiem otrzymujesz od nas katalog Lightroom, surowe pliki RAW wykorzystywane do edycji w Lightroomie oraz plik psd, który zawiera wszystkie warstwy edycji w Photoshopie.

CZY MOGĘ OGLĄDAĆ PORADNIK OFF-LINE ?

Nie. Poradnik dostępny jest wyłącznie w wersji on-line, która pozwala Ci oglądać go w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu i w dowolnym czasie.

CZY MUSZĘ KORZYSTAĆ Z LR CLASSIC CC ?

Nie. Jeśli nie masz Lightrooma Classic CC, to możesz utworzyć katalog w innej wersji LR, ale musi ona obsługiwać pliki RAW z Canona 5d mark IV.

CZY MOGĘ POBRAĆ PLIKI WIDEO ?

Cały poradnik dostępny jest w wersji on-line. Dzięki temu możesz mieć do niego dostęp z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu. Możesz natomiast pobrać pliki źródłowe będące integralną cześcią poradnika.

JAK OGLĄDAĆ PORADNIK ?

Ponieważ poradnik dostępny jest w wersji on-line, potrzebujesz jedynie przeglądarki internetowej do jego oglądania. Jeśli moduły wideo się nie wyświetlają, sprawdź czy nie wyłączyłeś w przeglądarce możliwości odtwarzania klipów wideo.

CZY MUSZĘ OGLĄDAĆ MODUŁY PO KOLEI ?

Tak. Poradnik został podzielony na moduły, których kolejność nie jest przypadkowa. Żeby zrozumieć cały proces, a przede wszystkim realizować go wspólnie z prowadzącym w oparciu o pliki źródłowe, konieczne jest oglądanie modułów w kolejności od pierwszego do piątego.

CZY MOGĘ PUBLIKOWAĆ ZDJĘCIA Z PORADNIKA ?

Nie. Wszystkie materiały wideo, muzyka oraz pliki źródłowe są własnością Poland in the Lens. Zawsze szanujemy innych twórców i ich ciężką pracę, dlatego nam również zależy, żebyś Ty uszanował naszą własność intelektualną.

Z JAKIEGO APARATU SĄ PLIKI RAW ?

Zdjęcia wykonane zostały aparatem Canon EOS 5D mark IV.

CZY MUSZĘ KORZYSTAĆ Z PHOTOSHOPA CC ?

Nie. Plik PSD dołączony do poradnika możesz otworzyć w wersji CS6 Photoshopa (wersja pudełkowa).


PLIK PSD ZE WSZYSTKIMI WARSTWAMI

OGLĄDASZ Z DOWOLNEGO MIEJSCA

OGLĄDASZ NA DOWOLNYM URZĄDZENIU

KATALOG LIGHTROOM Z PLIKAMI RAW

MODUŁY PORADNIKA


MODUŁ 1: Plener

W tym module znajdziesz informacje związane z pracą w plenerze. Poza krótkim wprowadzeniem do poradnika, moduł zawiera informacje o lokalizacji, z której wykonane zostało zdjęcie, sprzęcie i akcesoriach oraz kompozycji. Zobaczysz również, w jaki sposób zostały wykonane poszczególne kadry oraz jak zostały ustawione parametry ekspozycji.

MODUŁ 2: Wprowadzenie do edycji

Moduł jest krótkim wprowadzeniem do edycji zdjęć. Dowiesz się z niego w jaki sposób zorganizowane są pliki źródłowe, które otrzymujesz wraz z poradnikiem oraz co zrobić jeśli katalog Lightroom’a nie widzi plików RAW i jakiego sprzętu używamy do edycji zdjęć. Dodatkowo dowiesz się jakie skróty klawiszowe na komputerach PC z systemem Windows odpowiadają skrótom na komputerach Apple z zainstalowanym MacOS.

MODUŁ 3: Wywołanie i eksport RAW

Z tego modułu dowiesz się jak wygląda podstawowy workflow, który wykorzystujemy w edycji zdjęć. Następnie cztery różne ekspozycje zostaną wywołane w Lightroom’ie w taki sposób, żeby dopasować na nich balans bieli i ekspozycję, co ułatwi ich połączenie w jedną ekspozycję bazową. Poznasz również podstawowe funkcje modułów Library, Develop i Maps. Na koniec wszystkie ekspozycje zostaną wyeksportowane do Photoshop’a.

MODUŁ 4: Łączenie ekspozycji w Photoshop’ie

W tym module skupiamy się na połączeniu czterech ekspozycji wywołanych w Lightroom’ie w celu uzyskania jednej bazowej ekspozycji do dalszej pracy. Podczas procesu łączenia ekspozycji wykorzystamy m. in. warstwy, maski, tryby mieszania warstw oraz narzędzia Brush i Clone Stamp. Dowiesz się również jak korzystać z tabletu graficznego podczas pracy w Photoshop’ie.

MODUŁ 5: Detale, ostrzenie i podsumowanie poradnika

W tym module skupimy się nad nadaniem naszemu zdjęciu finalnego wyglądu. Wykorzystamy łącznie warstw, filtr Adobe Camera RAW (ARW) oraz warstwy korygujące – Curves, Levels i Color Balance. W ostanim kroku zdjęcie zostanie wyostrzone za pomocą filtra High Pass i wykadrowane z użyciem narzędzia Crop. Podsumujemy również cały poradnik.

MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE


Tutaj znajdziesz dodatkowe filmy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia poruszane w poradniku. Dołączone filmy są fragmentami tutoriali dostępnych na naszym kanale YouTube, dzięki czemu nie musisz samodzielnie szukać tych filmów wśród kilkuset innych, które są dostępne na naszym kanale. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału YouTube, gdzie co tydzień znajdziesz nowe darmowe materiały wideo.

MASKI I WARSTWY W PS

Podstawowe informacje o warstwach i maskach w Photoshop’ie oraz ich wykorzystaniu.

CLONE STAMP TOOL W PS

Podstawy związane z wykorzystaniem narzędzia Clone Stamp Tool w Photshopie.


Marcin Pietraszko

Marcin Pietraszko

Fotograf krajobrazu | Założyciel Poland in the Lens

Fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził między innymi Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile.

Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów – #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie.

Blisko współpracuje z markami Canon, Genesis Gear oraz Haida. Fotografuje aparatem Canon 5d mark IV. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, mieszka w Warszawie.OPINIE KLIENTÓW

Jarek
"Pierwszy na naszym rynku taki poradnik dla fotografów krajobrazowych. Rewelacyjne podejście pokazujące szczegółowo wykorzystane techniki w celu osiągnięcia określonego efektu. Dla mnie bomba! Coś na światowym poziomie (porównywalny z poradnikami takich fotografów jak Daniel Kordan, Peter McKinnon, czy Elia Locardi) w języku polskim. Czekam na kolejne."

Jarek
Roman
"Parę dni temu pojawił się poradnik którym jestem z kilku powodów mile zaskoczony. Poradnik prowadzi od przygotowania, kompozycji, dalszego procesu postprodukcji do finalnego zdjęcia publikowanego w internecie lub wydruku. Intuicyjnie prowadzi przez kolejne etapy wywoływania zdjęcia, pozwala z jednej strony odświeżyć sobie wiadomości oraz poznać nowe możliwości a tym samym uzupełnić wiedzę. Sam zakupiłem i nie żałuję decyzji 🙂 Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto jest na początku swojej przygody z fotografią oraz osobom które już zrobiły dalszy krok w kierunku poszerzenia swojej wiedzy i szukają czegoś podanego w sposób treściwy, rzeczowy i przede wszystkim za nie wygórowaną cenę."

Roman
Marcin
"Dzięki Marcin za rzetelny i jasno opowiedziany poradnik. Oglądałem wnikliwie i pracowałem razem z Tobą. Dobrze pokierowany i usystematyzowany przekaz od A do Z. Jest to kawał praktycznej wiedzy i technik, podanych w bardzo przystępny i zrozumiały sposób, nawet dla bardzo początkujących. Chyba najlepiej wydane 169 zł w tym roku 😉 Co ważne, a nie wspominałeś o tym, że można te wskazówki i działania zastosowane w poradniku, używać z darmowymi programami do wywoływania i edycji Raw. Nie tak w zaawansowany sposób jak w LR czy PS-sie, ale da się. A wiadomo, nie wszyscy posiadają i nie dla wszystkich priorytetem jest zakup czy subskrybcja pakietu Adobe. Jest znakomity moim zdaniem Gimp, gdzie też są warstwy, maski, luminosity masks, pędzel czy klonowanie. Nie obsługuje Raw, działamy na tif-ach, ale da się. Ja zaczynałem od Gimpa."

Marcin
Mariusz
"Poradnik rewelacyjny.. Wszystko z najmniejszymi szczegółami opowiadasz. Podoba mi się to jak pokazujesz porównanie przy wykonywaniu zdjęć jaką różnice może zrobić wybór odpowiedniej ogniskowej. Później jak dopasować balans bieli i ekspozycję. Próbowałem kiedyś blendowac swoje zdjęcia ale efekt był tragiczny między innymi przez niedokładnie "nałożenie" zdjęć na siebie a tutaj dowiedziałem się jak łatwo można to zrobić dosłownie kilkoma kliknieciami myszki. W temacie blendingu na poziomie początkującym i sredniozaawansowanym zostało powiedziane chyba wszystko. PS. Marcin, rób dalej to co robisz, znasz się na tym, masz głos który dobrze się słucha i opowiadasz o wszystkim w taki sposób że trafia do mnie w 100%. Nie mogę się doczekać kolejnych poradników. Powodzenia"

Mariusz