Zapraszamy Cię do zakupu poradnika i rozwoju swoich umiejętności fotografowania i edycji zdjęć z Poland in the Lens.
Światła Warszawy to pierwszy z poradników w serii Fotografia krajobrazu, którą przygotowujemy w ramach projektu Poland in the Lens. To ponad 150 minut materiału wideo, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez pełny proces wykonania i wywołania zdjęcia krajobrazu miejskiego.
Materiał, który od nas otrzymasz po zakupie poradnika, to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, wskazówki i techniki, dzięki którym będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności. Pamiętaj jednak, że żaden kurs nie zastąpi ćwiczeń i praktyki.
Światła Warszawy, to poradnik, który pokaże Ci jak wykonać i połączyć kadry, które zostały uchwycone aparatem między złotą i niebieską godziną.
Zapraszamy do zakupu poradnika
Poland in the Lens
PLIK PSD ZE WSZYSTKIMI WARSTWAMI
DOSTĘP ON-LINE 24/7
DOSTĘP DO GRUPY NA FACEBOOKU
KATALOG LIGHTROOM Z PLIKAMI RAW
W tym module znajdziesz informacje związane z pracą w plenerze. Poza krótkim wprowadzeniem do poradnika, moduł zawiera informacje o lokalizacji, z której wykonane zostało zdjęcie, sprzęcie i akcesoriach oraz kompozycji. Zobaczysz również, w jaki sposób zostały wykonane poszczególne kadry oraz jak zostały ustawione parametry ekspozycji.
Moduł jest krótkim wprowadzeniem do edycji zdjęć. Dowiesz się z niego w jaki sposób zorganizowane są pliki źródłowe, które otrzymujesz wraz z poradnikiem oraz co zrobić jeśli katalog Lightroom’a nie widzi plików RAW i jakiego sprzętu używamy do edycji zdjęć. Dodatkowo dowiesz się jakie skróty klawiszowe na komputerach PC z systemem Windows odpowiadają skrótom na komputerach Apple z zainstalowanym MacOS.
Z tego modułu dowiesz się jak wygląda podstawowy workflow, który wykorzystujemy w edycji zdjęć. Następnie cztery różne ekspozycje zostaną wywołane w Lightroom’ie w taki sposób, żeby dopasować na nich balans bieli i ekspozycję, co ułatwi ich połączenie w jedną ekspozycję bazową. Poznasz również podstawowe funkcje modułów Library, Develop i Maps. Na koniec wszystkie ekspozycje zostaną wyeksportowane do Photoshop’a.
W tym module skupiamy się na połączeniu czterech ekspozycji wywołanych w Lightroom’ie w celu uzyskania jednej bazowej ekspozycji do dalszej pracy. Podczas procesu łączenia ekspozycji wykorzystamy m. in. warstwy, maski, tryby mieszania warstw oraz narzędzia Brush i Clone Stamp. Dowiesz się również jak korzystać z tabletu graficznego podczas pracy w Photoshop’ie.
W tym module skupimy się nad nadaniem naszemu zdjęciu finalnego wyglądu. Wykorzystamy łącznie warstw, filtr Adobe Camera RAW (ARW) oraz warstwy korygujące – Curves, Levels i Color Balance. W ostanim kroku zdjęcie zostanie wyostrzone za pomocą filtra High Pass i wykadrowane z użyciem narzędzia Crop. Podsumujemy również cały poradnik.
Tutaj znajdziesz dodatkowe filmy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia poruszane w poradniku. Dołączone filmy są fragmentami tutoriali dostępnych na naszym kanale YouTube, dzięki czemu nie musisz samodzielnie szukać tych filmów wśród kilkuset innych, które są dostępne na naszym kanale. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału YouTube, gdzie co tydzień znajdziesz nowe darmowe materiały wideo.
Podstawowe informacje o warstwach i maskach w Photoshop’ie oraz ich wykorzystaniu.
Podstawy związane z wykorzystaniem narzędzia Clone Stamp Tool w Photshopie.
Fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził między innymi Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile.
Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów – #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie.
Blisko współpracuje z markami Canon, Genesis Gear oraz Haida. Fotografuje aparatem Canon 5d mark IV. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, mieszka w Warszawie.
Napisz komentarz