FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU

ŚWIATŁA WARSZAWY

Witaj !


Zapraszamy Cię do zakupu poradnika i rozwoju swoich umiejętności fotografowania i edycji zdjęć z Poland in the Lens.

Światła Warszawy to pierwszy z poradników w serii Fotografia krajobrazu, którą przygotowujemy w ramach projektu Poland in the Lens. To ponad 150 minut materiału wideo, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez pełny proces wykonania i wywołania zdjęcia krajobrazu miejskiego.

Materiał, który od nas otrzymasz po zakupie poradnika, to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, wskazówki i  techniki, dzięki którym będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności. Pamiętaj jednak, że żaden kurs nie zastąpi ćwiczeń i praktyki.

Światła Warszawy, to poradnik, który pokaże Ci jak wykonać i połączyć kadry, które zostały uchwycone aparatem między złotą i niebieską godziną.

Zapraszamy do zakupu poradnika

Poland in the Lens

0
MODUŁÓW PORADNIKA
0
MODUŁY UZUPEŁNIAJĄCE
0
MINUT WIDEO
WIELE CHWIL - JEDEN KADR

NAUCZ SIĘ ŁĄCZYĆ EKSPOZYCJE


NAJCZĘSTSZE PYTANIA


Wszystkie informacje o naszych poradnikach znajdziesz tutaj

POKAŻ INFORMACJE

CO OTRZYMUJESZ Z PORADNIKIEM ?


PLIK PSD ZE WSZYSTKIMI WARSTWAMI

DOSTĘP ON-LINE 24/7

DOSTĘP DO GRUPY NA FACEBOOKU

KATALOG LIGHTROOM Z PLIKAMI RAW

MODUŁY PORADNIKA


MODUŁ 1: Plener

W tym module znajdziesz informacje związane z pracą w plenerze. Poza krótkim wprowadzeniem do poradnika, moduł zawiera informacje o lokalizacji, z której wykonane zostało zdjęcie, sprzęcie i akcesoriach oraz kompozycji. Zobaczysz również, w jaki sposób zostały wykonane poszczególne kadry oraz jak zostały ustawione parametry ekspozycji.

MODUŁ 2: Wprowadzenie do edycji

Moduł jest krótkim wprowadzeniem do edycji zdjęć. Dowiesz się z niego w jaki sposób zorganizowane są pliki źródłowe, które otrzymujesz wraz z poradnikiem oraz co zrobić jeśli katalog Lightroom’a nie widzi plików RAW i jakiego sprzętu używamy do edycji zdjęć. Dodatkowo dowiesz się jakie skróty klawiszowe na komputerach PC z systemem Windows odpowiadają skrótom na komputerach Apple z zainstalowanym MacOS.

MODUŁ 3: Wywołanie i eksport RAW

Z tego modułu dowiesz się jak wygląda podstawowy workflow, który wykorzystujemy w edycji zdjęć. Następnie cztery różne ekspozycje zostaną wywołane w Lightroom’ie w taki sposób, żeby dopasować na nich balans bieli i ekspozycję, co ułatwi ich połączenie w jedną ekspozycję bazową. Poznasz również podstawowe funkcje modułów Library, Develop i Maps. Na koniec wszystkie ekspozycje zostaną wyeksportowane do Photoshop’a.

MODUŁ 4: Łączenie ekspozycji w Photoshop’ie

W tym module skupiamy się na połączeniu czterech ekspozycji wywołanych w Lightroom’ie w celu uzyskania jednej bazowej ekspozycji do dalszej pracy. Podczas procesu łączenia ekspozycji wykorzystamy m. in. warstwy, maski, tryby mieszania warstw oraz narzędzia Brush i Clone Stamp. Dowiesz się również jak korzystać z tabletu graficznego podczas pracy w Photoshop’ie.

MODUŁ 5: Detale, ostrzenie i podsumowanie poradnika

W tym module skupimy się nad nadaniem naszemu zdjęciu finalnego wyglądu. Wykorzystamy łącznie warstw, filtr Adobe Camera RAW (ARW) oraz warstwy korygujące – Curves, Levels i Color Balance. W ostanim kroku zdjęcie zostanie wyostrzone za pomocą filtra High Pass i wykadrowane z użyciem narzędzia Crop. Podsumujemy również cały poradnik.

MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE


Tutaj znajdziesz dodatkowe filmy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia poruszane w poradniku. Dołączone filmy są fragmentami tutoriali dostępnych na naszym kanale YouTube, dzięki czemu nie musisz samodzielnie szukać tych filmów wśród kilkuset innych, które są dostępne na naszym kanale. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału YouTube, gdzie co tydzień znajdziesz nowe darmowe materiały wideo.

MASKI I WARSTWY W PS

Podstawowe informacje o warstwach i maskach w Photoshop’ie oraz ich wykorzystaniu.

CLONE STAMP TOOL W PS

Podstawy związane z wykorzystaniem narzędzia Clone Stamp Tool w Photshopie.

WIELE CHWIL - JEDEN KADR

NAUCZ SIĘ ŁĄCZYĆ EKSPOZYCJE



Marcin Pietraszko

Marcin Pietraszko

Fotograf krajobrazu | Założyciel Poland in the Lens

Fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził między innymi Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile.

Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów – #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie.

Blisko współpracuje z markami Canon, Genesis Gear oraz Haida. Fotografuje aparatem Canon 5d mark IV. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, mieszka w Warszawie.



OPINIE KLIENTÓW

Jarek
"Pierwszy na naszym rynku taki poradnik dla fotografów krajobrazowych. Rewelacyjne podejście pokazujące szczegółowo wykorzystane techniki w celu osiągnięcia określonego efektu. Dla mnie bomba! Coś na światowym poziomie (porównywalny z poradnikami takich fotografów jak Daniel Kordan, Peter McKinnon, czy Elia Locardi) w języku polskim. Czekam na kolejne."

Jarek
Roman
"Parę dni temu pojawił się poradnik którym jestem z kilku powodów mile zaskoczony. Poradnik prowadzi od przygotowania, kompozycji, dalszego procesu postprodukcji do finalnego zdjęcia publikowanego w internecie lub wydruku. Intuicyjnie prowadzi przez kolejne etapy wywoływania zdjęcia, pozwala z jednej strony odświeżyć sobie wiadomości oraz poznać nowe możliwości a tym samym uzupełnić wiedzę. Sam zakupiłem i nie żałuję decyzji :) Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto jest na początku swojej przygody z fotografią oraz osobom które już zrobiły dalszy krok w kierunku poszerzenia swojej wiedzy i szukają czegoś podanego w sposób treściwy, rzeczowy i przede wszystkim za nie wygórowaną cenę."

Roman
Marcin
"Dzięki Marcin za rzetelny i jasno opowiedziany poradnik. Oglądałem wnikliwie i pracowałem razem z Tobą. Dobrze pokierowany i usystematyzowany przekaz od A do Z. Jest to kawał praktycznej wiedzy i technik, podanych w bardzo przystępny i zrozumiały sposób, nawet dla bardzo początkujących. Chyba najlepiej wydane 169 zł w tym roku 😉 Co ważne, a nie wspominałeś o tym, że można te wskazówki i działania zastosowane w poradniku, używać z darmowymi programami do wywoływania i edycji Raw. Nie tak w zaawansowany sposób jak w LR czy PS-sie, ale da się. A wiadomo, nie wszyscy posiadają i nie dla wszystkich priorytetem jest zakup czy subskrybcja pakietu Adobe. Jest znakomity moim zdaniem Gimp, gdzie też są warstwy, maski, luminosity masks, pędzel czy klonowanie. Nie obsługuje Raw, działamy na tif-ach, ale da się. Ja zaczynałem od Gimpa."

Marcin
Mariusz
"Poradnik rewelacyjny.. Wszystko z najmniejszymi szczegółami opowiadasz. Podoba mi się to jak pokazujesz porównanie przy wykonywaniu zdjęć jaką różnice może zrobić wybór odpowiedniej ogniskowej. Później jak dopasować balans bieli i ekspozycję. Próbowałem kiedyś blendowac swoje zdjęcia ale efekt był tragiczny między innymi przez niedokładnie "nałożenie" zdjęć na siebie a tutaj dowiedziałem się jak łatwo można to zrobić dosłownie kilkoma kliknieciami myszki. W temacie blendingu na poziomie początkującym i sredniozaawansowanym zostało powiedziane chyba wszystko. PS. Marcin, rób dalej to co robisz, znasz się na tym, masz głos który dobrze się słucha i opowiadasz o wszystkim w taki sposób że trafia do mnie w 100%. Nie mogę się doczekać kolejnych poradników. Powodzenia"

Mariusz
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *