Zapraszamy Cię do zakupu poradnika i rozwoju swoich umiejętności fotografowania i edycji zdjęć z Poland in the Lens.
Poradnik FotoSzot Focus Stacking to kolejny z poradników w serii Fotografia krajobrazu, którą przygotowujemy w ramach projektu Poland in the Lens. W poradniku znajdziesz 70 minut materiału wideo, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez pełny proces wykonania i wywołania zdjęcia z wykorzystaniem techniki Focus Stacking.
Materiał, który od nas otrzymasz po zakupie poradnika, to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, wskazówki i techniki, dzięki którym będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności. Pamiętaj jednak, że żaden kurs nie zastąpi ćwiczeń i praktyki.
FotoSzot Focus Stacking, to poradnik, który pokaże Ci jak wykonać i połączyć kadry, które zostały uchwycone aparatem aby zapewnić sobie ostrość w kadrze począwszy od pierwszego do ostatniego planu.
Zapraszamy do zakupu poradnika
Poland in the Lens
PLIK PSD ZE WSZYSTKIMI WARSTWAMI
DOSTĘP ON-LINE 24/7
DOSTĘP DO GRUPY NA FACEBOOKU
KATALOG LIGHTROOM Z PLIKAMI RAW
W tym module znajdziesz informacje związane z pracą w plenerze. Poza krótkim wprowadzeniem do poradnika, moduł zawiera informacje o kadrowaniu, sprzęcie i akcesoriach oraz specyfice wykonywania zdjęć techniką focus stacking. Zobaczysz również, w jaki sposób zostały wykonane poszczególne kadry oraz jak zostały ustawione parametry ekspozycji.
Poza informacjami o organizacji materiałów źródłowych, które otrzymujesz wraz z poradnikiem, dowiesz się jak wywołać pliki RAW do dalszego łączenia ich w Photoshopie. Zwrócimy też uwagę, na problemy, które pojawiają się przy wykonywaniu zdjęć do focus stack’a, jak np. oddychanie obiektywu, czy poruszające się obiekty.
W tym module prezentujemy pełny proces łączenia zdjęć w celu uzyskania ostrości w całym kadrze, wykorzystując do tego dostępne narzędzia w Photoshopie. Następnie dowiesz się, jak usunąć błędy powstałe podczas łączenia ekspozycji. Na koniec wykonamy finalną edycję zdjęcia wykorzystując między innymi maski jasności i warstwy korygujące w PS.
Tutaj znajdziesz dodatkowe filmy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia poruszane w poradniku. Dołączone filmy są fragmentami tutoriali dostępnych na naszym kanale YouTube, dzięki czemu nie musisz samodzielnie szukać tych filmów wśród kilkuset innych, które są dostępne na naszym kanale. Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału YouTube, gdzie co tydzień znajdziesz nowe darmowe materiały wideo.
Moduł przedstawia proces wykonania fotografii makro kwiatu róży z wykorzystaniem podstawowych narzędzi dostępnych w zaaranżowanym, domowym studio. Po wykonaniu zdjęć, są one wywoływane w LR i łączone w stack z wykorzystaniem PS.
Fotograf krajobrazu naturalnego i miejskiego. Podróżuje po Polsce, Europie i świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i obrazów tworzonych przez naturę. Z aparatem odwiedził między innymi Czechy, Portugalię, Sardynię, Norwegię, Nową Zelandię i Chile.
Pomysłodawca projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów – #fotozakreceni. Zdobytą wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, tworząc poradniki wideo oraz podczas warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce i Europie.
Blisko współpracuje z markami Canon, Genesis Gear oraz Haida. Fotografuje aparatem Canon 5d mark IV. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej, mieszka w Warszawie.
Podróżnik i fotograf. Każdą wolną chwilę poświęca podróżom i doskonaleniu swojego warsztaty fotograficznego. Nie ma dla niego granic jeśli chodzi o podróżowanie po świecie a z aparatem odwiedził już większą część Europy. W USA odwiedził takie miejsca jak Alaska, Arizona czy Kalifornia. Rosję poznał od strony Kamczatki i zimowego Bajkału. Na liście nie mogło zabraknąć takich krajów jak Nepal, Namibia, Islandia i Wyspy Owcze.
Dołączył do projektu Poland In The Lens i ogólnopolskiej akcji dla fotografów pasjonatów #fotozakreceni w ramach którego dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Na co dzień fotografuje aparatami marki Canon. Ukończył studia na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Zawodowo pracuje jako Architekt IT w nordyckiej grupie bankowej działającej na terenie Europy Północnej.
Napisz komentarz