Z wizytą u Navajo

Kanion Antylopy

Kanion Antylopy to kanion szczelinowy powstały w wyniku wymywania piaskowca Nawaho przez powodzie błyskawiczne. Znajduje się on w Arizonie, niedaleko miasta Page i dzieli na dwie części: Upper (górny) oraz Lower (dolny).

Jest to jedno z tych miejsc, które po prostu trzeba kiedyś odwiedzić i samemu zobaczyć jak natura ukształtowała ten niesamowity krajobraz i to ona dyktowała tutaj przez wieki swoje warunki. To tu się przyjeżdża zobaczyć słupy świetlne, które najlepiej oglądać w okresie letnim i w godzinach południowych.

Niech was nie zwiodą aksamitne wręcz skały kanionu, bo jest to moim zdaniem jedno z bardziej wymagających miejsc do robienia zdjęć. Wszechobecny pył i kurz potrafi dać się we znaki każdemu fotografowi i wraz z jego sprzętem.

Do samego kanionu można wejść jedynie z przewodnikiem, którymi są indianie Navajo. Ilość osób, które mogą przebywać w kanionie jednocześnie też jest limitowana. To całkiem zrozumiałe jak się zobaczy ile miejsca jest w środku.

Indianie dodatkowo forsują też powoli zakaz wnoszenia plecaków aby nie rysować i nie niszczyć ścian w wąskich przejściach. W tej chwili na pewno jedna z grup oprowadzających całkowicie zakazuje wnoszenia plecaków.

(Arizona USA 2017, Tomek)Najnowsze portfolio